Veľká rana pre Real Madrid. Nachádza sa v ďalšej kríze

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid titul v Španielskom superpohári neobháji. V semifinále totižto nestačil na Athletic Bilbao.

Minulý rok na tejto scéne Real Madrid získal svoj 11. titul v Španielskom superpohári, teraz mu ostali len oči pre plač. Real Madrid v semifinále superpohára nestačil na Athletic Bilbao, inak utrápený tím z La Ligy. Real Madrid potopil prvý polčas, keď mu dva góly strelil Raúl Garcia. V druhom polčase zase zastavili Biely balet dve tyčky, ktoré trafil nešťastný Marco Asensio.


Gólovo sa po prvýkrát v novom roku prebudil Karim Benzema, ktorý minulý rok superpohár vynechal, no Bielemu baletu to nebolo nič platné. Po víťaznej šnúre nevyhral tri z posledných štyroch zápasov a nachádza sa v kríze. "Najhoršie na tom pre Real Madrid je, že sa mu míňajú výhovorky," napísal novinár španielskeho denníka Marca.

Ďalšie problémy pre Real Madrid

Real Madrid nemá žiadne výrazné zranenia, chýbal len Dani Carvajal, inak hrali Los Blancos v plnej zostave. I tak ale prišli o šancu na zisk trofeje a v La Lige sú pozadu za Atléticom Madrid virtuálne až o 10 bodov. Zdá sa, že jedinou nádejou pre Real Madrid zostáva Copa del Rey a Liga majstrov. 

S predvedenou hrou ale bude rád, keď vôbec získa španielsky pohár. Pozitívny štart do nového roka sa tak pre Real Madrid nekonal. Morálna vzpruha v podobe superpohára neprišla. Ďalšia rana pre trénera Zinedina Zidana.