Večný náhradník sa dočkal. V El Clásicu sa mu podaril husársky kúsok

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v El Clásicu v nedeľu dokázal poraziť Barcelonu 2:0. Klinec do rakvy Barcelony dal veľmi nečakaný hráč.

Real Madrid sa dočkal veľkej výhry v El Clásicu. Všetko na Santiago Bernabéu spečatil v 92. minúte Mariano Díaz. Hráč, ktorý bol naposledy na hracej ploche začiatkom roka, teraz skóroval v El Clásicu. V absolútnom závere zápasu ho Zinedine Zidane poslal na miesto Karima Benzemu a Mariano využil svoju šancu na 100%.

Až by sa pýtalo povedať, že za jednu minútu na trávniku dal rovnaký počet gólov ako Benzema za posledný mesiac. Mariano je v sezóne skutočne opomenutým hráčom. Tréner Zidane ho konštantne drží mimo zápasovej nominácie. Pri absencii Jovića či Rodryga sa ale Zidane rozhodol povolať ho.

Marianovi sa taktiež podaril husársky kúsok. Ako rodákovi z Barcelony sa mu podarilo skórovať v drese Realu Madrid do siete FC Barcelona. To sa vyskytlo vôbec po prvýkrát v histórii. Teraz je v Madride eufória. No Mariano ukázal, že pri forme Jovića a Benzemu nechce byť iba do počtu.