Vachtang Čanturišvili odchádza z Trnavy do Česka, Gruzínec sa dohodol so Zlínom

v kategórii: Futbal 0

Gruzínsky krídelník Vachtang Čanturšvili opúšťa FC Spartak Trnava, podpísal kontrakt na 2,5 roka s českým klubom najvyššej súťaže Fastav Zlín. TRNAVA 11. januára (WebNoviny.sk).

Z jesenného kádra úradujúceho slovenského futbalového majstra FC Spartak Trnava už prakticky nezostal kameň na kameni.

Ďalším, kto už na jar nebude účinkovať v tíme "andelov", je Vachtang Čanturišvili. Dvadsaťpäťročný gruzínsky krídelník (nar. 5. augusta 1993) bude hrať v najvyššej českej súťaži, dohodol sa s vedením klubu Fastav Zlín. S aktuálne 6. tímom tabuľky tamojšej Fortuna ligy podpísal kontrakt na 2,5 roka. Informuje o tom oficiálna internetová stránka trnavského klubu.

Rodák z mesta Ozurgeti Čanturišvili pôsobil v Trnave od začiatku minulej sezóny, keď prišiel z ukrajinského FK Olexandria. V drese Spartaka sa tešil z majstrovského titulu i postupu do skupiny Európskej ligy. V jarnej časti vymení "červeno-čierne" farby za "žlto-modré", charakteristické pre Fastav Zlín.

Pred Vachtangom Čanturišvilim odišli v zimnej prestávke z trnavského klubu aj Marek Bakoš, Erik Jirka, Lukáš Greššák, Martin Tóth, Ali Ghorbani, Andrej Kadlec, Boris Godál, Martin Chudý a Matej Oravec.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.