V najdôležitejšom bol najlepší. Ancelotti spomína na svoju etapu v Reale Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Carlo Ancelotti, súčasný tréner Evertonu, pred niekoľkými rokmi vyhral s Realom Madrid svoj posledný titul v Lige majstrov.

Na dve sezóny od roku 2013 do leta 2015 spomína len v dobrom. "Myslím si, že cieľom každého trénera je viesť Real Madrid. Strávil som tam dva roky. Je to nezabudnuteľný zážitok, pretože si myslím, že je to ten najlepší klub na svete, minimálne pri pohľade zvonku," hovoril taliansky tréner Carlo Ancelotti v rozhovore pre televíziu Sky.


"Hocikam prídete, všade máte fanúšikov, všade vás chcú ľudia vidieť. Majú najlepšiu organizáciu, vždy majú skvelý tím a taktiež tréningové zázemie je fantastické," spomína Ancelotti. Keď prišiel do Realu Madrid, klub už 12 sezón čakal na titul v Lige majstrov. Ancelottimu sa toto čakanie podarilo prelomiť hneď v prvej sezóne. Stalo sa to pred šiestimi rokmi, 24. mája 2014 v Lisabone.


Vtedy proti Atléticu Madrid až v čase 92:48 vyrovnával Sergio Ramos a finále poslal do predĺženia už ikonickým gólom hlavou. Ešte predtým dal dva góly do siete Bayernu Mníchov v predošlom semifinále Ligy majstrov. Pre Ancelottiho išlo rozhodne o najkľúčovejšieho hráča jeho úspešnej etapy v Madride. 

"Ramos má fantastické kvality. Nejde ani tak o technickú či taktickú zdatnosť, ale najmä o jeho osobnosť a charakter a schopnosť motivovať ľudí okolo seba. Počas mojej etapy bol pre toto neskutočne dôležitý, v najdôležitejších zápasoch dokázal vždy zo sebe vydolovať to najlepšie," spomína Ancelotti.

Jeden sľub Ancelotti Ramosovi nikdy nesplnil. Talian Ramosovi sľúbil, že ho na jeden zápas postaví do zostavy ako hrotového útočníka. K tomu sa, žiaľ pre oboch, nedostalo.