V Madride nechcený, v Miláne ospevovaný. AC chce rokovať s Realom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v minulom prestupovom období poslal na hosťovanie viacero hráčov, pre ktorých nevedel nájsť miesto vo svojom súčasnom kádri.

Viacerí hráči Realu Madrid odišli pred sezónou z klubu zadarmo, alebo na hosťovania. Neobišlo to ani Brahima Díaza, ktorý prišiel do Madridu v roku 2019 z Manchestru City za 17 miliónov €. Rodák z Málagy sa ale v Madride neuchytil, tréner Zinedine Zidane mu nedával príliš veľa šancí a tak sa španielsky mladík rozhodol odísť na hosťovanie.


Bolo to skvelé rozhodnutie, pretože Brahim Díaz odišiel do AC Miláno, ktoré v tejto sezóne zažíva dokonalú renesanciu a nachádza sa na čele talianskej Serie A. Brahim Díaz odohral v lige 13 zápasov, celkovo v sezóne odohral 21 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri góly a tri asistencie. V Miláne si jeho schopnosti a prínos pre mužstvo veľmi cenia a ospevujú ho.

Aká budúcnosť ho čaká?

Ako to ale bude po tejto sezóne? AC Miláno je lídrom Serie A a Brahim Díaz sa stal dôležitým hráčom tohto celku. Mal by na to presadiť sa aj v zostave Realu Madrid? Jeho hosťovanie sa končí na konci tejto sezóny. AC Miláno však chce rokovať o jeho zotrvaní. 

Milánsky klub by mal záujem o trvalý prestup, čomu Real Madrid naklonený nie je. Jednoduchšou možnosťou by bolo ďalšie hosťovanie do roku 2022. Pre Brahima Díaza je úspech v Madride stále prioritou, no váži si aj svoju úlohu v milánskom AC.