V čase krízy chce ísť príkladom. O toľko si bol Cristiano Ronaldo ochotný znížiť plat

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Aktuálna situácia nie je jednoduchá pre svet európskeho futbalu najmä zo športového hľadiska. Čochvíľa sa ale začnú ozývať ekonomické problémy.

Práve teraz mala byť na programe reprezentačná prestávka, po ktorej mala vypuknúť veľká bitka o titulu v najlepších európskych ligách a taktiež bitka o titul v Lige majstrov. Nič z toho sa ale konať nebude, minimálne nie niekoľko dlhých týždňov. Kluby tak prídu o desiatky miliónov €. Na vzniknutú situáciu reagoval aj taliansky gigant Juventus Turín.


Hráči sa s klubom dohodli na znížení platov o 12%. Najväčší plat z tímu Juventusu má, samozrejme, Cristiano Ronaldo. Portugalčan zarába až 31 miliónov € ročne a ani to nie je väčšina z jeho ročných príjmov. Po osobnej konzultácii s kapitánom Giorgiom Chellinim Ronaldo súhlasil, že si zo svojho platu odpustí 3,8 miliónov €. Informáciu priniesol taliansky denník Tuttosport.


I keď ho to určite nezruinuje, nie je jednoduché sa vzdať dokopy až štyroch miliónov €. Ronaldo už navyše v Portugalsku financoval podporu pre viaceré nemocnice. Daroval viac než jeden milión €. V čase krízy chce ísť príkladom.