Už teraz musí myslieť na Zlatú loptu, hovorí o Viníciusovi spoluhráč

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Vinícius Junior po prvej sezóne v Reale Madrid začína postupne získavať priestor aj v brazílskej reprezentácii.

V Brazílii vidia len 19-ročného mladíka ako veľkú nádej pre nasledujúce dlhé obdobie. I napriek tomu je ale Vinícius Junior veľmi diskutovaným objektom doma v Brazílii. Nastúpil aj na posledný priateľský zápas proti Peru, ktorý Brazília tesne prehrala. Bol to zároveň jeho debut. Jeho spoluhráč z Realu Madrid, Casemiro, mu poskytol zopár rád. 


"Vinícius má veľmi dobrú mentalitu. To, čo urobil minulý rok v Madride, nie je normálne. Že príde 19-ročný chalan a zažiari ako on, to sa nevída často. Opakujem, nie je to normálne a preto by už mal myslieť vo veľkom. Má na to byť hráčom základnej zostavy Realu Madrid. A keď takým ste, musíte myslieť na zisk Zlatej lopty a ašpirovať na účinkovanie v najlepšej jedenástke FIFA," hovoril na jeho adresu Casemiro.


Vstup do sezóny najlepší nemal a preto sa vedú diskusie o tom, či bude Vinícius schopný skutočne naplniť svoj sľubný potenciál. "Taktiež ale musíme vidieť, že je mladý. Len dva roky dozadu hrával za mládežnícky výber Flamenga. Musíme byť trpezliví," upozorňoval zároveň Casemiro.