Ukončí Martin Škrteľ kariéru po vážnom zranení achilovky? Toto sú jeho slová

v kategórii: Futbal autor: Bohumil Ďobo 0

Bývalý slovenský reprezentant si medzi vianočnými sviatkami v ligovom zápase vážne roztrhal achilovku. „Bolo to ako plesknutie bičom a prišla obrovská bolesť,“ hovorí.

V 36 rokoch je to jeho najvážnejšie zranenie. Mnohí odborníci hovoria, že tento úraz ukončí jeho futbalovú kariéru. Prognózy a odhady sú jedna vec, dôležité bude ako prebehne liečba.

Škrteľ má platnú zmluvu s Baseksehirom do leta 2021. On sám pred časom povedal, že to je jeho posledná sezóna v zahraničí. Rád by sa vrátil naspäť na Slovensko.

Novinárska obec a verejnosť mnohokrát špekulovala, že by sa mohol vrátiť do reprezentácie. Aby pomohol mladším, menej skúseným futbalistom a posilnil defenzívu „sokolov" na blížiacich sa majstrovstvách Európy, kde sa Slováci predstavia vďaka úspešnej baráži. Futbalový osud to zariadil inak.

Sezóna sa pre skúseného stopéra skončila, pretože zranenie je vážne. Šanca, že sa ešte objaví na ihrisku za turecký celok je minimálna.

„Niečo som plánoval a keď potom prišlo takéto zranenie, zasiahlo ma to. Aj som si poplakal… Uvedomil som si, že je to veľký zásah do môjho futbalového života. Nerád by som, aby sa moja kariéra skončila na nosidlách a operáciou. Radšej chcem končiť na ihrisku.

Zranenie je však veľmi vážne a musím si uvedomiť, že mám aj súkromný život, ktorý chcem stráviť plnohodnotne. Preto nepôjdem do rizika a ani si nebudem na seba vytvárať tlak. Taktika je jasná: postupovať deň po dni. Uvidíme, ako sa bude noha správať a podľa toho sa rozhodnem. Ak mi to zdravie dovolí a všetko sa bude vyvíjať dobre, ešte by som si chcel zahrať!," ozrejmil Škrteľ pre denník Šport a utíšil špekulácie nad jeho ďalším futbalovým osudom.

O jeho zranenie sa bude starať dvojica odborníkov zo Slovenska – Ján Baťalík a kondičný špecialista Roman Švantner.