UEFA musí pre problémy súvisiace s koronavírusom vrátiť vysielateľom sumu 575 miliónov eur

v kategórii: Futbal 0

Dôvodom je zmena formátov Ligy majstrov a Európskej ligy v sezóne 2020/2021. UEFA sa tak rozhodla kvôli problémom týkajúcich sa pandémie koronavírusu.

9.9.2020 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) musí vrátiť vysielateľom sumu 575 miliónov eur. Dôvodom je zmena formátov Ligy majstrov a Európskej ligy v sezóne 2020/2021. UEFA sa tak rozhodla kvôli problémom týkajúcich sa pandémie koronavírusu.

O uvedenú sumu budú pravdepodobne nižšie odmeny pre kluby za úspechy v LM a EL. UEFA pred sezónou plánovala na odmenách rozdeliť 2,55 miliardy eur. Strešný orgán európskeho futbalu však možno dokáže tento výpadok očakávaných financií ma strane príjmov vykryť z iných zdrojov.

Jednotlivé kluby v súvislosti s ochorením COVID-19 čelia veľkým stratám, okrem iného prichádzajú o financie zo vstupného, keďže súboje európskych pohárov sa hrajú pred prázdnymi hľadiskami.

"V tomto prípade nejde len o stratu atmosféry na tribúnach, ale pre väčšinu klubov to bol aj dôležitý zdroj príjmov," ozrejmil Európskej asociácie futbalových klubov Andrea Agnelli, prezident talianskeho Juventusu Turín.

Zdroj: Webnoviny.sk - UEFA musí pre problémy súvisiace s koronavírusom vrátiť vysielateľom sumu 575 miliónov eu

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.