Ubehlo 10 rokov od jeho dohody s Realom Madrid. Mourinho prezradil, kedy sa rozhodol odísť z Interu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Presne pred desiatimi rokmi sa upiekol prestup Josého Mourinha do Realu Madrid.

Pred desiatimi rokmi, 22. mája 2010, sa hralo finále Ligy majstrov na madridskom Santiago Bernabéu. Inter Miláno vtedy porazil Bayern Mníchov 2-0 a tréner José Mourinho dovŕšil zisk historického Treble. Vtedy už ale bol rozhodnutý rozlúčiť sa s milánskym klubom a ostať v Madride. Hneď po finále absolvoval večeru s prezidentom Los Blancos, Florentinom Pérezom.


Mourinho ani neodišiel s tímom na pofinálové oslavy do Milána. Ako sám priznal, oslavy a popevky na jeho adresu by ho možno presvedčili zostať. No on bol pevne rozhodnutý splniť si svoj sen a trénovať Real Madrid. Už po finále ostal v Madride, aby mohol zarezávať na svojom novom veľkolepom projekte. Real Madrid vtedy zaplatil Interu 8 miliónov € za zisk Mourinha.


"Do Realu Madrid som sa rozhodol odísť po semifinále Ligy majstrov proti Barcelone. Povedal som prezidentovi Marottimu, že vyhráme Ligu majstrov. Ja som si potom chcel splniť svoj sen a ísť tam, kde by som bol šťastný. Nakoniec som ale bol šťastnejší v Interi," priznal José Mourinho v rozhovore pri spomienke 10. výročia jeho posledného triumfu v Lige majstrov.

Vo vtedajšom madridskom finále sa už Mourinho lúčil s tímom Interu. Odmietol ale, žeby tesne pred finále rokoval so zástupcami Realu Madrid. Pri tréningu Interu vo Valdebebas, tréningovom centre Realu Madrid, ale zapózoval s odchovancami klubu. Povedal im, že sa na nich bude spoliehať. Svoj sľub aj dodržal, keďže jedným z tých mladíkov v ten deň bol aj Alváro Morata, ktorého práve Mourinho na jeseň 2012 vytiahol do prvého tímu.