Tvrdá kritika, ktorú si vypočul Cristiano Ronaldo

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Situácia ohľadom šírenia nákazy COVID-19 v Taliansku je neúnosná. Afektované ostali aj futbalové tímy.

Len v turínskom Juventuse sú traja infikovaní. Medzi nimi Rugani, Matuidi a aj Paulo Dybala. Cristiano Ronaldo infikovaný nebol a hneď zamieril na Madeiru. Jeho príklad nasledovalo hneď niekoľko hráčov Juventusu, napríklad Gonzalo Higuaín doslova utiekol do Argentíny. Je to precedens, ktorý kritizuje bývalý prezident Juventusu Giovanni Cobolli Gigi.


"Keď dali Ronaldovi výnimku, aby odišiel z Talianska, jeho príklad nasledovalo niekoľko hráčov Juventusu a vznikol z toho problém. Mali ostať v karanténe tu. Potom to budú mať náročnejšie, pretože aj keď sa situácia zlepší, po návrate do Talianska budú musieť ostať 14 dní v karanténe," uviedol Gigi.


Cristiana Ronalda špeciálne kritizoval za jeho dôvody na "únik" z Talianska. "Hovoril, že chce ísť za matkou do Portugalska, ale zatiaľ iba zverejňuje fotky z bazénu," uviedol bývalý prezident Starej dámy. Ronaldo ale v Portugalsku aj so svojim agentom financovali viacero zdrojov pomoci zdravotníkom. Samotný Portugalčan pravidelne informuje o spôsobe prevencie na sociálnych sieťach. Kritika sa v týchto ťažkých časoch zdá prehnaná.