Tréner PSG nevedel zabezpečiť zotrvanie Neymara a Mbappého

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V PSG pomaly ale isto začína teplota stúpať. S blížiacim sa prestupovým oknom môže preto vypuknúť hotové šialenstvo.

V PSG to pomaly začína vrieť. Dve najväčšie hviezdy, Neymar a Mbappé si údajne nerozumejú a chcú sa pobiť o štatút najväčšej hviezdy tímu. Sám Mbappé o tom nedávno hovoril, že chce na seba prevziať väčšiu zodpovednosť, či už v Paríži alebo v nejakom novom projekte. Okrem toho prezident PSG, Nasser Al-Khelaifi, čelí trestnému stíhaniu. Ani tréner Tuchel nie je zo situácie úplne nadšený.

Napätie v PSG?

"Neviem vám to zaručiť, či Neymar a Mbappé budú o rok s nami alebo nie, o tom je futbal," šokoval včera svojimi vyhláseniami tréner Thomas Tuchel. "Mbappé má už dosť veľkú zodpovednosť, každý hráč ju má. Nemusí s tým vystupovať verejne a prehlasovať to," hovoril ďalej nespokojný Tuchel. Samotný Tuchel najväčší úspech zažil v Dortmunde, kde viedol káder bez veľkých hviezd a možno práve preto PSG neprospieva súboj dvoch kohútov.


Netreba zabudnúť, že Neymar už odišiel z Barcelony preto, aby tam nehral len druhé husle, ktoré aktuálne hrá aj v Paríži. Na všetko toto striehne Real Madrid, ktorý má eminentný záujem o obe hviezdy PSG. Vie ale, že nemôže tlačiť na pílu. Môže iba čakať na vhodný moment a pripraviť neodolateľnú ponuku. Okrem Realu Madrid najmä na Neymara striehne Barcelona a možno ešte nejaký anglický veľkoklub, ako napríklad Manchester United.