Tréner Guľa ustál nevydarený jeseň a zatiaľ pokračuje na lavičke Viktorie Plzeň

v kategórii: Futbal 0

Plzni patrí po jesennej časti Fortuna ligy v tabuľke až deviata priečka s priepastnou stratou 15 bodov na lídra Slaviu Praha.

5.1.2021 (Webnoviny.sk) - Český futbalový vicemajster Viktoria Plzeň si v jeseni prešiel ťažkým obdobím, ale vedenie klubu zatiaľ podržalo Adriána Guľu vo funkcii trénera a výraznejšie nezatriaslo ani hráčskym potenciálom.

Na prvý novoročný tréning v nedeľu vybehli všetci hráči z jesenného kádra plus Pavel Šulc a Lukáš Matějka, ktorí dosiaľ hosťovali v Českých Budějoviciach. Informoval o tom web IDnes.cz.

Deviata priečka

Plzni patrí po jesennej časti Fortuna ligy v tabuľke až deviata priečka s priepastnou stratou 15 bodov na lídra Slaviu Praha. V 14 zápasoch uhrali zverenci Adriána Guľu iba šesť víťazstiev a pripísali si aj rovnaký počet prehier.

Slovenský tréner ustál najmä nečakane slabý december, kde "Viktorka" v siedmich zápasoch zdolala iba Teplice a napríklad na trávniku Slovácka utŕžila prehru 0:4. Gól nestrelila Plzeň v Zlíne, Českých Budějoviciach ani doma proti Slavii.

Zloženie kádra

Aktuálne má Guľa k dispozícii 29 hráčov vrátane troch brankárov. V kádri figuruje aj slovenský stredopoliar Miroslav Káčer.

"Budeme sa pripravovať v domácich podmienkach najmä vzhľadom na situáciu s ochorením COVID-19 vo svete. Navyše doma máme skvelé podmienky vrátane vyhrievanej plochy, dvoch ihrísk s prírodnou trávou a tiež umelú trávu a kvalitné fitness zázemie. Jednoducho nadštandardná úroveň," vyhlásil Adrián Guľa.

Plzeň vstúpi do jarnej časti Fortuna ligy 17. januára súbojom v Příbrame. Už 9. januára na Viktorku čaká domáci prípravný zápas proti druholigistovi Hradcu Králové.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.