Tréner Francúzov prehovoril: Toto Benzemovi nikdy nezabudnem!

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Spor, ktorý sa zdá byť zahladený, ešte stále vzbudzuje vášne medzi aktérmi.

Útočník Realu Madrid Karim Benzema má doživotne zatvorené dvere do francúzskej futbalovej reprezentácie. Môže za to škandál spred rokov, keď sa mal údajne podieľať na vydieraní bývalého reprezentačného kolegu Valbuenu. Vina mu nikdy nebola dokázaná a sám to označil za nezmysel. I tak si už ale nikdy nezahrá v drese Francúzska. Naposledy za Francúzsko hral na Majstrovstvách sveta v roku 2014.


Odvtedy ho tréner Didier Deschamps do reprezentácie nepovolal a sám ho už nikdy nepovolá. Deschamps sa cíti byť urazený slovami, ktoré ho označili za rasistu. "S Deschampsom som nikdy nemal problém, ani s nikým, ja nie som konfliktná osoba, je to smiešne. Deschamps ale podľahol tlaku istej časti rasistickej časti spoločnosti Francúzska," hovoril ešte v roku 2016 Benzema.

Nedokáže zabudnúť

Nadviazal tak na slová Erica Cantonu, ktorý priamo hovoril o predsudkoch Deschampsa kvôli pôvodu Benzemu a Hatema Ben Arfu, ktorí si vtedy nezahrali na Eure v Paríži. "Stále je to rana. Niektoré veci sa časom zabudnú, ale na toto nemôžem zabudnúť. Keď sa útočí na moju rodinu, alebo na moju osobu, nejde to zabudnúť. Doteraz pociťujem následky. Nemôžem zabudnúť, nikdy nezabudnem. Nikdy," priznal Deschamps.

Zdá sa tak, že cesta Benzemu späť do reprezentácie Francúzska je tak nadobro nemožná.