Trápenie Hazarda nemá konca. V Madride panuje extrémna frustrácia

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Eden Hazard mal byť najväčším protagonistom sezóny Realu Madrid. Bol najväčšou posilou Los Blancos po piatich rokoch.

V lete 2014 naposledy Real Madrid utrácal vo veľkom, keď priviedol osvedčenú hviezdu v podobe Jamesa Rodrígueza za viac než 80 miliónov €. Jeho hviezdny status sa ale neosvedčil. Zopakuje sa príbeh o niekoľko rokov neskôr? Zatiaľ tomu všetko nasvedčuje. Real Madrid zaplatil za Hazarda 100 miliónov €. Hazard bol ale výrazným sklamaním.


Nemožno mu vytknúť, že vynechal takmer polrok pre zranenia. Tých zranení ale bolo veľmi veľa. Hazard mal v sezóne iba jediný gól. To je jeho najhoršie číslo, ktoré nezaznamenal v drese Chelsea nikdy. V zápase proti Manchestru City bol Hazard absolútne neviditeľný. Po zápase si dokonca odniesol... Ďalšie zranenie.


Pre Real Madrid nič nové. Príbehy Garetha Balea, Jamesa či Kaká, sú dobré známe. Tento trend zatiaľ Hazard nasleduje. Ako uvádza program El Chiringuito de Jugones, hráči Realu Madrid boli zo sezóny Hazarda frustrovaní. Očakávali viac. To zrejme všetci. Ale zranenia mu nedovolili dokázať mnoho. To len zvyšuje tlak na osobu Hazarda pre nasledujúcu sezónu. V Madride určite nemajú trpezlivosť. A Hazardovi tiahne na 30-tku. Sám bude dúfať, že táto sezóna bola len obrovská výnimka potvrdzujúca pravidlo.