Trapas! Španielske médiá pri odchode Jamesa z Realu Madrid zavádzali

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

James Rodríguez pred týždňom definitívne opustil Real Madrid, keď prestúpil do anglického Evertonu. Prestup to ale bol zaujímavý.

Po šiestich rokoch, počas ktorých aj dve sezóny hosťoval v Bayerne Mníchov, James opustil Real Madrid. V roku 2014 ho Real Madrid z Monaka kupoval za 80 miliónov €. Okrem jednej vydarenej sezóny bol ale James veľkým sklamaním v drese Los Blancos. Nedokázal naplno zažiariť ani v Mníchove.


Bolo tak jasné, že Real Madrid nad jeho prestupom výrazne prerobil. Mnohých ale prekvapila informácia, že Real Madrid inkasoval približne 25 miliónov € z predaja Jamesa do Evertonu. Aspoň takto o tom informovali španielske médiá. Nakoniec ale išlo o úplne vymyslené číslo! Everton dostal Jamesa úplne zadarmo. Všetko odhalil argentínsky klub Banfield, za ktorý James hrával v rokoch 2008 až 2010.

Ten totiž mal nárok na malú čiastku z prestupovej sumy Jamesa Rodrígueza. Ako uvádza argentínsky klub, nevidel ani jediný cent. Pritom dostal aj oficiálne potvrdenia od FIFA a aj oboch klubov. Ako zistili zástupcovia argentínskeho tímu, James opustil Real Madrid ako voľný hráč, úplne zadarmo. Tak tomu sa naozaj hovorí prerobiť peniaze.