Tottenham kritizuje nízky trest UEFA pre Barcelonu, stewardi mlátili ich fanúšikov

v kategórii: Futbal 0

(WebNoviny.sk).

Predstavitelia anglického futbalového klubu Tottenham Hotspur vyjadrili vážne obavy z rozhodnutia Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá v piatok potrestala španielsky FC Barcelona pokutou 20-tisíc eur za nedostatočnú organizáciu decembrového zápasu Ligy majstrov proti tímu "Spurs".

Podľa severolondýnskeho klubu barcelonskí usporiadatelia v útrobách štadióna Camp Nou zakročili s nadmernou brutalitou voči priaznivcom z Britských ostrovov. Podložili to aj viacerými videami, na ktorých má byť vidieť, ako barcelonskí stewardi mlátili hosťujúcich fanúšikov obuškami.

"Máme vážne obavy, že uložená sankcia zo strany UEFA nebude pôsobiť ako dostatočný odstrašujúci prostriedok, aby sa niečo také v budúcnosti už nezopakovalo. Zaobchádzanie s našimi fanúšikmi bolo úplne neprijateľné. Niektorí sa stále zotavujú zo zranení, ktoré v Barcelone utrpeli. Žiadny fanúšik by nemal zažiť to, čo naši priaznivci v tú noc na Camp Nou," uviedol Tottenham Hotspur.

Fanúšikovia "kohútov" plánujú podniknúť právne kroky. "Rozhodnutie UEFA vysiela jasný signál, že usporiadateľské služby môžu s fanúšikmi zaobchádzať, ako sa im zachce. Vysielacie práva a začiatky zápasov sú pre UEFA dôležitejšie ako bezpečnosť divákov," dodávajú podporovatelia Tottenhamu. UEFA ani FC Barcelona sa k tejto záležitosti nevyjadrili.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.