Toto veru nečakal. Cristiano Ronaldo hľadá nový klub, Real Madrid nastolil precedens

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Cristiano Ronaldo nezažíva podarenú sezónu. Popravde sa aktuálna sezóna môže skončiť fiaskom pre portugalskú legendu.

Do turínskeho Juventusu prišiel Cristiano Ronaldo s pompéznou slávou, chcel tam vyhrať Ligu majstrov a nájsť nové výzvy. To sa mu ale nepodarilo, keď iba raz postúpil s Juventusom do štvrťfinále Ligy majstrov, hneď v prvej sezóne, no neuspel. Získal dva tituly talianskeho majstra, no v tejto sezóne sa Juventusu prerušila séria deviatich ligových titulov po sebe.


Dá sa tak povedať, že tri roky od jeho príchodu sa Juventus výrazne zhoršil. Portugalská hviezda si tak hľadá nové pôsobisko, v Turíne mu kontrakt vyprší o rok a Juventus si taktiež uvedomuje, žeby sa mu mohli hodiť peniaze za jeho prestup. Práve finančná situácia talianskeho veľkoklubu taktiež predurčuje nejasnú budúcnosť Ronalda v Turíne.


Kam by ale Ronaldo mohol zamieriť? Chcel sa vrátiť do Realu Madrid, lenže tam jasne zavrel dvere Florentino Pérez, prezident klubu, ktorý sám potvrdil, že Ronaldo sa nevráti. Nastolil tak Real Madrid precedens aj pre ostatné veľkokluby? Podľa posledných informácií sa zoznam kandidátov na zisk Ronalda stenčil na Manchester United a Paríž Saint-Germain.

PSG ale potrebuje vyriešiť budúcnosť Kyliana Mbappého a Neymara, pritom sa usiluje získať Lionela Messiho z Barcelony. United sa zdá byť top favoritom na zisk Ronalda, no situácia v Manchestri taktiež nie je ružová a nie je jasné, či príchod 36-ročného hráča je v súlade s nastolenou politikou klubu. Tak či onak začína Ronaldo zisťovať, že sa oňho kluby s lukratívnymi kontraktami nebijú.