Top smoliar zápasu Realu Madrid sa kajal. Fanúšikovia vehementne reagovali

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid prehral v odvete s Manchestrom City pomerom 1-2 a vypadol z Ligy majstrov. Najväčším vinníkom neúspechu je smoliar večera, Raphael Varane.

Vyhral štyri tituly Ligy majstrov, iba v jednom z tých úspešných finále nebol na hracej ploche. Je majstrom sveta, má tri tituly v La Lige. Stále len v 27 rokoch si môže povedať, že už osem rokov pravidelne nastupuje v obrane Realu Madrid. Megaúšpešná kariéra Raphaela Varana sa akoby zmenila iba za jeden jediný večer.


Francúzsky stopér vyrobil dva góly pre Manchester City. Neboli to nijakým spôsobom vynútené chyby, alebo neodpískaný podozrivý zákrok zo strany súpera, ktorý ho pripravil o loptu. Dve školácke chyby v obrane pripomenuli vystúpenie Lorisa Kariusa z Liverpoolu. Realu Madrid sa to akoby vrátilo. Veterán Varane má až do októbra nad čím premýšľať.


Po zápase sa postavil pred médiá a kajal sa. "Chcem nastaviť tvár. Táto prehra je moja. Pripravili sme sa na zápas dobre a hrali sme dobre, ale za takéto chyby sa platí veľmi draho. Je to moja vina. Som veľmi smutný za mojich spoluhráčov," vyjadril sa po vyradení Realu Madrid francúzsky obranca Varane.

Fanúšikovia na jeho slová reagovali celkom jednoznačne. Na sociálnych sieťach mu vyjadrovali podporu a hocijaké kritické slovo odsúdili. Ako bezpochyby počas svojej kariéry ukázal, Varane je šampiónom. Aj Sergio Ramos svojho času neposlal Real Madrid do finále Ligy majstrov pre penaltu, ktorá stále krúži okolo Zeme. Dokáže tento horibilný večer urobiť z Varana ešte lepšieho hráča? Učíte sa len na chybách.