Toni Kroos naznačil, kedy a kde chce ukončiť kariéru

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Len nedávno s Realom Madrid predĺžil zmluvu. Je tam stálou oporou v strede poľa už päť rokov. Kroos naznačil, ako si predstavuje záver svojej kariéry.

Toni Kroos prišiel do Realu Madrid ako 24-ročný v roku 2014. Prišiel tam vo svojom najlepšom momente kariéry, tesne po triumfe na Majstrovstvách sveta s Nemeckom. V Madride získal ligový titul, no hlavne získal tri tituly v Lige majstrov a navyše v rade. I keď sa na jeho adresu ozývali kritické hlasy po jeho výkonoch z minulej sezóny, Nemca tieto šumy výrazne netrápia.

Kroos prehovoril o svojej budúcnosti

Len nedávno potvrdil, že odchod z Bayernu Mníchov mu veľmi prospel, pretože v Mníchove sa cítil nedocenený. Aj preto sa dostal do krížku s fanúšikmi Bavorov. V Madride je ale obľúbený a to i preto, že už sem-tam prehovorí po španielsky. Nový kontrakt podpísal Kroos až do roku 2023. Vtedy bude mať 33 rokov. "Myslím si, že 33 rokov je ideálny vek na ukončenie kariéry," hovoril Kroos.


Nemecký reprezentant to má všetko zrejme precízne vyrátané. Keď sa mu skončí kontrakt v Madride, ukončí kariéru, jednoducho. "Dĺžka môjho kontraktu je veľmi precízne premyslená záležitosť," vravel tiež Nemec. "Prestup do Realu Madrid bolo moje najlepšie rozhodnutie. Nikdy nepôjdem do Číny, Kataru či USA, aby som tam dohral kariéru," vravel Kroos nemeckému Bildu. Predstavu tak má jasnú, skončiť kariéru v Madride v roku 2023.