Tomáš Hubočan rozšíril slovenskú enklávu na Cypre, upísal sa klubu Omonia Nikózia

v kategórii: Futbal 0

Pre Tomáša Hubočana bude Omonia Nikózia piatym zahraničným angažmánom. Najväčšiu časť svojej legionárskej kariéry strávil vo farbách Zenitu Petrohrad, s ktorým dosiahol aj najväčšie úspechy.

6.9.2019 (Webnoviny.sk) - Bývalý slovenský futbalový reprezentant Tomáš Hubočan sa stal novou akvizíciou cyperského klubu AC Omonia Nikózia. V stredu úspešne absolvoval lekársku prehliadku a podpísal kontrakt na jeden rok.

Rodák zo Žiliny bol doteraz voľným hráčom, keďže so svojim predošlým zamestnávateľom Olympique Marseille sa nedohodol na pokračovaní spolupráce. Informmácie priniesol oficiálny web Omonie.

Pre Tomáša Hubočana bude Omonia Nikózia piatym zahraničným angažmánom. Najväčšiu časť svojej legionárskej kariéry strávil vo farbách Zenitu Petrohrad, s ktorým dosiahol aj najväčšie úspechy.

V sezóne 2007/2008 tešil z triumfu v Pohári UEFA a následne aj zo zisku Európskeho superpohára. Na konte má 21 štartov v Lige majstrov a prispel k dvom majstrovskými titulom Zenitu.

Prvý Slovák v klube Omonia Nikózia

Na Cypre rozšíri Hubočan početnú slovenskú enklávu. V tamojšej najvyššej súťaži pôsobia Adam Nemec, Michal Ďuriš či Boris Godál.

Zároveň bude prvým Slovákom pôsobiacim v Omonii Nikózia od čias Jozefa Kožleja, ktorý za tento tím hral v rokoch 2003-2006. Klub z hlavného mesta Cypru začal novú sezónu veľmi dobre a po dvoch kolách figuruje so šiestimi bodmi a skóre 4:0 na prvom mieste ligovej tabuľky.

Skúsený 33-ročný obranca vo februári tohto roka ukončil reprezentačnú kariéru. V najcennejšom drese odohral 63 zápasov a predstavil sa aj na majstrovstvách Európy vo Francúzsku 2016. Podobne ako Adam Nemec a Martin Škrtel urobí Hubočan bodku za svojim pôsobením v reprezentácii 13. októbra, kedy na bratislavskom Tehelnom poli odohrá Slovensko prípravné stretnutie proti Paraguaju.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.