Taliansky futbal pritvrdzuje v boji proti pandémii, zaočkovať chcú všetkých hráčov v krajine

v kategórii: Futbal 0

Šéf talianskeho futbalu si uvedomuje, že jeho krajina už priniesla obrovské obete a futbalisti by sa nemali podieľať na prehlbovaní čiernych štatistík úmrtnosti na COVID-19.

28.11.2021 (Webnoviny.sk) - Taliansky futbal sprísňuje boj proti koronavírusu. Kompetentní uvažujú o povinnom zaočkovaní všetkých profesionálnych futbalistov a to už v dohľadnom čase. Od 15. decembra budú musieť byť v tejto krajine povinne po vakcinácii všetci učitelia a rovnaká povinnosť je údajne na spadnutie aj u futbalistov. Informoval o tom prezident Talianskej futbalovej federácie (FIGC) Gabriele Gravina.

"Stále máme v našich profesionálnych ligových súťažiach približne päť percent futbalistov, ktorí nemajú platný COVID preukaz. Niektorí z nich aj sú zaočkovaní, ale nie vakcínami, ktoré sú schválené v Európskej únii. Pristúpime k všeobecnej kontrole všetkých hráčov a na základe jej výsledkov možno požiadame vládu o urýchlené opatrenia rovnako ako v prípade zamestnancov škôl," vyjadril sa Gabriele Gravina, cituje ho aj portál ORF.

Šéf talianskeho futbalu si uvedomuje, že jeho krajina už priniesla obrovské obete v ére koronavírusu a športovci, resp. futbalisti by sa nemali podieľať na prehlbovaní čiernych štatistík úmrtnosti na COVID-19. "Všetci veľmi dobre vieme, že neočkovaní hráči v šatni sú priveľké riziko. Musíme zamedziť šíreniu vírusu v týchto priestoroch. Po všetkých tých obetiach nechceme zažiť ďalší debakel," dodal Gravina.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.