Aktualizované: Talianskemu klubu Chievo Verona odpočítajú kvôli podvodom v Serii A tri body

v kategórii: Futbal 0

Prokurátor FIGC pôvodne navrhol klub potrestať odčítaním 15 bodov v ligovej tabuľke aktualizované 13. septembra, 21:53 RÍM 13. augusta (WebNoviny.sk).

Talianskemu futbalovému klubu Chievo Verona pre podvody v účtovných dokladoch v tabuľe Serie A odpočítajú 3 body. Účastník najvyššej talianskej súťaže bude taktiež musieť zaplatiť pokutu vo výške 200-tisíc eur.

Dôkazy sú nedostatočné


Talianska futbalová federácia (FIGC) ďalej na tri mesiace pozastavila činnosť prezidentovi klubu Lucovi Campedellimu za úmyselne premrštené prestupové čiastky pri transferoch s AC Cesena. Prokurátor FIGC pôvodne navrhol klub potrestať odčítaním 15 bodov v ligovej tabuľke.

"Sme zaskočení a nespokojní z dnešného rozhodnutia. Pevne veríme, že klub vždy rokoval poctivo a transparentne. Podľa nášho názoru vyšetrovanie nebolo vykonané riadne a prokurátorove dôkazy boli nedostatočné na udelenie spomínaného trestu. Predstavenstvo Chieva Verona si preto myslí, že by klubu nemali byť odčítané body. Zo spomínaných dôvodov sa odvoláme proti rozhodnutiu FIGC a veríme, že športová spravodlivosť nám nakoniec dá za pravdu," prezentoval postoj predstavenstva oficiálny klubový web.

Klub je na dne


Chievo Verona v prebiehajúcom ročníku v úvodných troch kolách získalo len jeden bod za remízu s Empoli. Po dedukcii bodov bude klubu patriť predposledná priečka pred Parmou Calcio 1913, ktorej pre údajný pokus o manipuláciu výsledku v minulej sezóne Serie B pred začiatkom súťaže odčítali 5 bodov.

Spomínaný klub AC Cesena, ktorý fungoval 78 rokov, pre dlhodobo kumulované dlhy vo výške 32 miliónov eur nesplnil podmienky na udelenie licencie pre účasť v Serie B. Futbal v meste z regiónu Emilia-Romagna sa prepadol na úplné dno a funguje na amatérskej báze v Serii D.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.