Štvrťfinále Copa del Rey: Real Madrid a Barcelona obstáli výborne

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Dnes na obed sa v Madride losovalo štvrťfinále španielskeho kráľovského pohára Copa del Rey a jeho rozlosovanie muselo priniesť radosť do táborov Realu Madrid aj FC Barcelona.

Oba veľkokluby teda obstáli viac než dobre, nakoniec sa splnilo želanie Ernesta Valverdeho, ktorý si nežiadal stret s Realom Madrid. K El Clásicu teda nedošlo, favoriti obstáli veľmi dobre. Real Madrid pôjde už budúci týždeň na pôdu Leganésu na predmestie Madridu, v odvete sa potom predstaví doma na Santiago Bernabéu. Barcelonu čaká barcelonské derby, v prvom zápase bude hrať na pôde svojho rivala Espanyolu, odveta bude na Camp Nou.


Atlético Madrid dostalo nebezpečný žreb


Valencia, ďalší favorit v osudí žrebovania, dostala taktiež prijateľného súpera, keď bude čeliť minuloročnému finalistovi z Alavésu s odvetou na domácej Mestalle. Atlético Madrid zažije jediný poriadny šláger štvrťfinále, keď bude hrať s piatou Sevillou. Sevilla ale bude mať výhodu v tom, že odvetu bude mať na domácom štadióne Ramón Sanchéz Pizjuán. Zdá sa tak, že El Clásico je čoraz viac pravdepodobnejšie a mohlo by rozhodnúť o celej súťaži, možno až v samotnom aprílovom finále.