Stredopoliar Arsenalu má obavy o svoju bezpečnosť, na finále Európskej ligy v Baku nepocestuje

v kategórii: Futbal 0

(WebNoviny.sk).

Arménsky futbalový reprezentant Henrich Mchitarjan nenastúpi v drese londýnskeho Arsenalu proti FC Chelsea v blížiacom sa finálovom stretnutí Európskej ligy UEFA 2018/2019, ktoré sa uskutoční v stredu 29. mája v azerbajdžanskej metropole Baku.

Tridsaťročný skúsený stredopoliar sa obáva o svoju bezpečnosť, keďže medzi Arménskom a Azerbajdžanom dlhodobo vládne politické napätie. A to napriek skutočnosti a vyjadrení tamojšej futbalovej asociácie pre UEFA, že nebude problém s hráčovým "pobytom" a účinkovaním v Azerbajdžane.

"Dôkladne sme preskúmali všetky možnosti, aby mohol byť ´Micki´ súčasťou našej výpravy na tento finálový zápas. Po rozhovoroch s hráčom a jeho rodinou sme sa však spoločne dohodli na tom, že nepocestuje do Baku," uvádza sa v stanovisku Arsenalu.

Klub zároveň informoval Európsku futbalovú úniu, že je znepokojený s takouto situáciou, ktorá nastala. "Mchitarjan bol kľúčovým hráčom na našej ceste do finále Európskej ligy. Jeho neúčasť v rozhodujúcom súboji o trofej bude pre nás veľkou stratou," vyjadril sa k predmetnej záležitosti Arsenal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.