Tarkovič na lavičke reprezentácie skončil, doplatil na nedostatočné výsledky a neuspokojivé výkony

v kategórii: Futbal 0

V zostávajúcich dvoch júnových dueloch Ligy národov tím SR povedú Samuel Slovák a Marek Mintál.

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) v utorok odvolal Štefana Tarkoviča z pozície trénera slovenskej futbalovej reprezentácie.

"Dôvodom na tento krok boli opakovane nedostatočné výsledky a neuspokojivé výkony, ktorými mužstvo nenadviazalo na herný prejav z jesene 2021, predovšetkým z kvalifikačných zápasov s Ruskom a Chorvátskom," referuje na svojom webe SFZ.

Návrh prešiel jednohlasne

Návrh na odvolanie Štefana Tarkoviča predložili členom VV prezident SFZ Ján Kováčik a viceprezident pre štátne reprezentácie Karol Belaník.

"Členovia výkonného výboru SFZ návrh jednohlasne odobrili a rozhodnutie nadobudlo platnosť okamžite. Posledným zápasom pre Tarkoviča bola včerajšia prehra v dueli Ligy národov s Kazachstanom 0:1," uvádza sa na futbalsfz.sk

Reprezentáciu viedol od októbra 2022

V zostávajúcich dvoch júnových dueloch v piatok 10. júna v Baku proti Azerbajdžanu a v pondelok 13. júna v Nur-Sultane proti Kazachstanu povedie reprezentáciu SR trénerský tandem Samuel Slovák, Marek Mintál. SFZ o obsadení postu trénera reprezentácie SR rozhodne v lete.

Tarkovič viedol futbalovú reprezentáciu SR od októbra 2020. Slováci pod jeho vedením v roku 2021 neuspeli v kvalifikácii o postup na MS 2022. V H-skupine obsadili tretiu priečku za Chorvátmi a Rusmi, avšak pred Slovincami, Malťanmi a Cyperčanmi. V desiatich dueloch získali 14 bodov za tri víťazstvá, až päť remíz a dve prehry.

Predtým na majstrovstvách Európy slovenský tím nepostúpil z E-skupiny, keď zdolal Poliakov a podľahol Švédom aj Španielom. Tarkovič v decembri 2021 predĺžil kontrakt do konca decembra 2023. "Ak s výberom nepostúpi v Lige národov, tak SFZ môže spoluprácu jednostranne ukončiť," informoval v decembri 2021 šéf SFZ Kováčik.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.