Stav Realu Madrid pred Chelsea: Jedna nová absencia, dva návraty

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid finišuje prípravy na odvetu semifinále Ligy majstrov na pôde FC Chelsea.

Sezóna Realu Madrid je poznačená viacerými zraneniami, ktoré zabránili tímu naplno bojovať vo všetkých súťažiach. I napriek tomu však Real Madrid má tituly v La Lige a Lige majstrov na dosah. Zvládne to však jeho zdecimovaný káder?


V odvete semifinále Ligy majstrov na Stamford Bridge potrebuje Real Madrid vyhrať, alebo remizovať so vstrelením minimálne jedného gólu. V ofenzíve ale nehlási žiadne zranenia. V poriadku je dokonca Eden Hazard, ktorý sa v sobotu proti Osasune vrátil do základnej zostavy po prvýkrát od konca januára. Proti Chelsea nastúpi v základnej zostave opäť.

V obrane to už tak ružové nie je. Proti Osasune sa zranil Raphael Varane, ktorý vynechá zrejme dva týždne. Ešte pred týždňom prišiel Real Madrid do konca sezóny o Daniho Carvajala. Naspäť by sa mali vrátiť Ferland Mendy a Sergio Ramos.

Mendy vynechal posledných 5 zápasov, no proti Chelsea by mohol nastúpiť v základnej zostave. Ramos neodohral zápas od konca marca, no bude pripravený odohrať odvetu proti Chelsea. I napriek absenciám Varana či Carvajala by Zinedine Zidane mal nasadiť kvalitnú obranu. Vrátiť by sa mohol aj Federico Valverde, ktorý stále čaká na negatívny PCR test na koronavírus.