Stále vedú La Ligu. Keď ju ale Real Madrid stratí, vie príčinu neúspechu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid dovolil v 24. kole španielskej La Ligy Barcelone dotiahnuť sa na čelo tabuľky na jeden jediný bod.

Real Madrid i po remíze proti Celte Vigo stále vedie La Ligu o bod pred Barcelonou. Prišiel ale o dva body svojho už tak tesného náskoku. Real Madrid má všetko vo svojich vlastných rukách, stále je miernym favoritom na zisk ligovej trofeje, El Clásico sa dokonca hrá na jeho domácom štadióne. A práve to môže byť problém.

Vonku v La Lige je jasne najlepším tímom Real Madrid. Získal tam už 25 bodov so skóre 21:7. Barcelona má vonku 18 získaných bodov a skóre 18:17. Potom ale Real Madrid príde a veselo zahadzuje doma body proti tímov ako Celta Vigo. Proti aktuálnemu kandidátovi na zostup Real Madrid pustil gól na 2:2 v 85. minúte. Proti Valladolidu sa mu stalo presne to isté v 88. minúte, pričom Valladolid je 15. v La Lige.

Proti Betisu doma Real Madrid nedal ani len gól, s 37 gólmi je Betis treťou najhoršou obranou v lige, Real Madrid má druhý najlepší útok. Barcelona v oboch zápasoch proti Betisu dala osem gólov. Potom Real Madrid doma remizoval 0:0 aj s Athleticom Bilbao. Tam ale trafil štyri tyčky. Keď by toto bol ten jeden nešťastný zápas blbec, Real Madrid by to mohol ospravedlniť.

Nemôže sa však vyhovoriť pri ostatných troch stratách. Barcelona sa očividne vonku nadrie na každý gól a bod, doma ale z 36 možných bodov získala 34 so skóre 39:12. La Ligu tak zrejme rozhodne to, ako Real Madrid obstojí doma. Veď práve tam o dva týždne Barcelonu hostí.