Správy z PL: Zmena pravidiel? Kartový trest za objatie so spoluhráčom. Okolo Aguera krúži gigant z La Ligy

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

V nepravidelnej rubrike prinášame niekoľko noviniek a zaujímavosti z Premier League.

The Sun

Aurelio De Laurentiis, majiteľ SSC Neapol, varoval Manchester United a FC Liverpool, že ak chcú tento mesiac získať obrancu Kalidoua Koulibalyho, musia za neho zaplatil minimálne 100 miliónov libier.

Hviezda Manchesteru City na odchode? O služby Sergia Aguera sa zaujíma FC Barcelona. Katalánsky celok v poslednom období doplatil na zlú prestupovú politiku. Útočník Ousmane Dembelé je neustále zranený a Antoine Griezmann sa v útoku výraznejšie nepresadil. Argentínsky útočník môže byť solídnou náhradou za Luisa Suaréza, ktorý prestúpil do Atlética Madrid.

Wolves a Newcastle United sa usilujú podpísať Andyho Delorta, útočníka z francúzskeho celku Montpellier. Dvadsaťdeväťročný Alžírčan má hodnotu 14 miliónov libier. V Ligue 1 odohral v bežiacej sezóne 17 duelov a zaznamenal osem presných zásahov.

Arkadiusz Milik sa podľa najnovších správ chystá opustiť Neapol. O poľského útočníka sa zaujíma dvojica – FC Everton a West Ham United.

Daily Mirror

Joel Matip po zranení začal opäť trénovať s tímom. Ešte potrebuje čas, aby získal späť stratenú kondíciu. V nedeľnom šlágri proti Manchesteru United ešte bude na trávniku chýbať.

Tottenham sa spoločne so Sheffieldom United, Rangers a Celticom usiluje získať dorasteneckého útočníka Wiganu Kyla Josepha.

Rio Ferdinand si myslí, že futbalista West Hamu Declan Rice by najradšej prestúpil do Chelsea. Nedávno špekulovali, že môže posilniť Manchester United.

Brighton nakoniec nepodpíše 19-ročného mladíka Moisesa Caicedoa z Independiente del Valle za 4,5 milióna libier.

Daily Star

Hlavný virológ na britských ostrovoch povedal, že futbal musí dočasne zmeniť svoje pravidlá. Aby umožnil rozhodcom rozdávať žlté a červené karty každému hráčovi, ktorý sa objíma napríklad pri strelení gólu alebo iných situáciách. Podľa hlavného hygienika sa tak čiastočne obmedzí šírenie infekčnejšieho vírusu Covid 19.

Kluby Premier League sa v stredu zúčastnia na športovom samite o kybernetickej bezpečnosti.

Borussia Dortmund sa všetkými možnými prostriedkami pokúsi udržať Jadona Sancha, pretože po vychádzajúcej hviezde vážne poškuľuje Manchester United.

Výsledky z 18. kola PL: Sheffield Utd-Newcastle United 1:0, Burnley-Manchester United 0:1, Wolves-Everton 1:2,Manchester City-Brighton 1:0.