Správy z PL: Cardiff zakladá fond Emilliana Salu, Barcelona chce získať obrancu City

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Prinášame niekoľko noviniek a zaujímavosti z Premier League

The Sun

Jorge Mendes, popredný futbalový agent, zastupuje aj tréneraNuna Espirita Santa. V súčasnosti je trénerom anglického klubu Wolves. Vraj jeho agenta oslovili predstavitelia Arsenalu Londýn a majú záujem ho angažovať.

FC Barcelona svojho času mohla spojiť v tíme Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. Pred odchodom do Manchesteru United odmietla zaplatiť za Portugalčana 15 miliónov libier.

Derby County má finančné ťažkosti. Usiluje sa predávať svojich hráčov, aby mali v Derby na meškajúce výplaty.

Daily Mirror

Rozhodcovia sa snažia presadiť cez FA, aby hráči dodržovali dvojmetrový odstup od funkcionárov. Malo by to platiť v celej krajine. Chcú tak zabrániť šíreniu nového infekčnejšieho vírusu Covid 19.

Daily Mail

Hlavní predstavitelia FC Barcelona majú záujem tento mesiac podpísať obrancu Erica Garciu z Manchesteru City. Španielsky futbalista v roku 2017 prestúpil do City práve z Barcelony. Teraz sa usilujú o jeho návrat na Nou Camp.

Valencia, ktorá sa nedohodla s Tottenhamom na prestupe Harryho Winksa, sa teraz zaujíma o futbalistu Arsenalu Londýn Lucasa Torreiru. Dvadsaťštyriročný záložník je v aktuálnej sezóne na hosťovaní v Atléticu Madrid. V La Lige odohral 7 zápasov, zaznamenal jeden gól.

Klub Cardiff City chce do konca mesiaca založiť fond v hodnote 2 milióny libier v mene Emilliana Salu. Z fondu chcú financovať výstavbu športového štadióna v rodisku zosnulého futbalistu. Sala prestúpil z Nantes do Cardiffu, ale za klub nikdy nenastúpil. Dvadsaťosemročný argentínsky útočník mal po prestupe pricestovať na Britské ostrovy, ale lietadlo, v ktorom sedel, stroskotalo nad kanálom La Manche.

Výsledky z 18. kola Premier League: Man City-Brighton 1:0, Tottenham-Fulham 1:1,

Dnes sa bude hrať: Arsenal Londýn-Crystal Palace (o 21.00 SEČ)