Šporar strelil svoj prvý gól za Sporting Lisabon, v Európskej lige zdolal Škrtelov Basaksehir

v kategórii: Futbal 0

Inter Miláno bez Slováka Milana Škriniara v zostave zvíťazil na trávniku bulharského tímu Ludogorec Razgrad.

22.2.2020 (Webnoviny.sk) -

• aktualizované 20. februára 23:09
neskóroval, ale strelecký účet v novom klube si niekdajší najlepší strelec Fortuna ligy napokon otvoril v Európskej lige.

.

Šporar šťastný z gólu

Ešte nedávno líder Slovana Bratislava Šporar rovnako hral do 71. min. Gól strelil v závere prvého polčasu, keď do siete bránky súpera šikovne usmernil center reprezentanta Severného Macedónska Stefana Ristovského.

"Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi, ale pripravili sme sa dobre. Predchádzajúce naše zápasy neboli dobré, no teraz sme ukázali vyššiu kvalitu. Som veľmi šťastný zo svojho prvého gólu. Ak by sme vyhrali 3:0, bolo by to lepšie, ale aj 3:1 je skvelý výsledok proti silnému tímu. V odvete chceme rovnako uspieť," cituje Andraža Šporara portál portugalského denníka A Bola.

Škriniar za Inter nenastúpil

v zostave zvíťazil na trávniku bulharského tímu Ludogorec Razgrad 2:0. Favorizovaní hostia sa gólov dočkali až v druhom polčase zásluhou svojich hviezdnych hráčov.

.

Japonec Kamada strelil hetrik

4:1 aj zásluhou hetriku Japonca Daičiho Kamadu. Jediný gól hostí strelil až v 85. min z pokutového kopu kórejský útočník Hwang.

4:0. V tomto zápase sa prezentoval hetrikom mladý Portugalčan Diogo Jota.

Dvojgólový syn legendy

viedli hostia po hodine hry 2:0, ale v zostávajúcom čase domáci previedli obrat na 3:2.

.

, ale zásah francúzskeho útočníka Alexandra Lacazetteho napokon stačil hosťom na tesný triumf 1:0.

Európska liga

• šestnásťfinále - prvé zápasy - štvrtok
Šachtar Doneck (Ukr.) - Benfica Lisabon (Portug.) 2:1 (1:1) - hralo sa v Charkove

Góly: 56. Alan Patrick, 72. Kovalenko - 67. Pizzi (z pok. kopu)

Eintracht Frankfurt (Nem.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 4:1 (2:0)

Góly: 12., 43. a 53. Kamada, 52. Kostič - 85. Hwang Hee-chan

Ludogorec Razgrad (Bul.) - Inter Miláno (Tal.) 0:2 (0:0)

Góly: 71. Christian Eriksen, 90.+ Romelu Lukaku (z pok. kopu)

FC Bruggy (Belg.) - Manchester United (Angl.) 1:1 (1:1)

Góly: 15. Dennis - 36. Martial

CFR Kluž (Rum.) - FC Sevilla (Šp.) 1:1 (0:0)