Šokujúci koniec? Talianske médiá hovoria o rýchlom odchode Ronalda z Juventusu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Sezóna pre Juventusu nedopadla podľa predstáv a to i napriek tomu, že pred rokom Juventus utratil astronomickú sumu na nákup najväčšej hviezdy posledných rokov.

Za Cristiana Ronalda zaplatil minulý rok Juventus 112 miliónov €, čo bol najdrahší prestup v histórii talianskej Serie A a taktiež aj turínskeho veľkoklubu. Lenže efekt Cristiano zatiaľ neuspel. V posledných štyroch sezónach Juventus vždy dosiahol na domáce double a dvakrát postúpil do finále Ligy majstrov. Teraz skončí iba s titulom, v oboch pohárových súťažiach sa rozlúčil už vo štvrťfinále.

Šokujúci koniec Ronalda v Turíne?

Juventus si tak po príchode megaviezdy zhoršil image z posledných sezón. Ale nebola to jeho vina, veď bez jeho hattricku by Juventus nebol ani vo štvrťfinále. Bez jeho gólov by ani v play-off Ligy majstrov neskóroval. Včera ale  Corriere della Sera špekulovalo, žeby dokonca Ronaldo mohol odísť z Juventusu už v lete. Na druhej strane iné talianske periodikum, La Repubblica, uvádza, že Ronaldo nesplní svoj kontrakt v Turíne, ktorý má platný do roku 2022.


Tento denník ďalej uvádza, že Ronaldo skončí svoje pôsobenie v Turíne v roku 2020. Pre Juventus to je veľká ekonomická strata, veď len nepostupom do semifinále prišiel o 16 miliónov €, pritom by mohol zinkasovať ďalšie peniaze z prípadného celkového úspechu. Navyše Ronaldo ho ročne príde na vyše 30 miliónov €, čo taktiež nie je nízka suma.