Šnúra Realu sa skončila, tá Ronaldova v Lige majstrov ale ešte môže pokračovať

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Cristiano Ronaldo sa dnes bude snažiť o svoj deviaty postup do semifinále Ligy majstrov po sebe. Proti bude stáť súper, ktorý vyradil Real Madrid.

Cristiano Ronaldo s Realom Madrid postúpil osemkrát v rade do semifinále Ligy majstrov, čo je rekord tejto súťaže. Táto rekordná šnúra Los Blancos skončila, keď ju zastavil práve Ajax Amsterdam. Ten dnes v Turíne vyzve Juventus, teda nový klub Cristiana Ronalda. Toho rekordná šnúra ešte môže pokračovať, Juventus má do semifinále blízko.

Ronaldo ako kľúč Juventusu k úspechu

Zatiaľ dal Juventus v play-off Ligy majstrov štyri góly a všetky strelil portugalský 34-ročný kanonier. Dal aj jediný gól pri remíze v Amsterdame. Teraz sa pokúsi ďalším streleckým predstavením spečatiť svoj ďalší postup do semifinále Ligy majstrov.


A ide aj do tuhého. Ronaldo má najviac titulov v Lige majstrov, teda päť. Teraz sa bude snažiť získať svoj šiesty titul, aby tak sám mohol vládnuť tomuto rebríčku. Nikto nie je lepším strelcom v histórii Ligy majstrov ako Ronaldo, má 125 gólov, druhý Messi ich má 108. Nie je vylúčené, že to v určitom bode bude súboj práve Messiho s Ronaldom v Lige majstrov, lenže to by nastalo až vo finále.