Slovná prestrelka medzi prezidentom La Ligy a trénerom Realu Madrid: Výhovorky Zidana?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Počas uplynulého víkendu sa rozohnil spor medzi Realom Madrid a vedením La Ligy. Za všetko mohli zlé poveternostné podmienky v Španielsku.

I napriek snežnej búrke Real Madrid odletel v piatok večer z Madridu do Pamplony. Na letisku tím Realu Madrid strávil vyše troch hodín, než dostal povolenie na let. Zápas v Pamplone odohral na snehu a nakoniec uhral iba remízu 0-0. Zinedine Zidane, tréner Realu Madrid, sa sťažoval a nechápal, ako niečo podobné mohla La Liga dovoliť.


"To nebol futbal, nechápem, ako mohla La Liga dovoliť, že sa za takýchto podmienok odohrá zápas. Teraz nevieme, čo nás čaká," hovoril po remíze s Osasunou tréner Zidane. Nakoniec Real Madrid odišiel z Pamplony až v pondelok, keď odletel rovno do Málagy, kde sa dnes postaví Athleticu Bilbao v semifinále Španielskeho superpohára.

Spor medzi vedením La Ligy a Realu Madrid

"Rozhodnutie odletieť do dejiska zápasu urobil samotný Real Madrid. Neviem, aké mal informácie Zinedine Zidane pred zápasom. Videl som ale toľko výhovoriek trénerov vtedy, keď sa im nevydaril nejaký zápas, že toto bude ďalšia z nich," hovoril Javier Tebas, prezident La Ligy. "Keď sa raz začne zápas, hrá sa futbal a na ničom inom nezáleží," hovoril Tebas.


"To nie sú výhovorky, ale fakty," povedal v stredu večer Zinedine Zidane. "Už je to ale minulosťou, nebudem sa k tomu vyjadrovať. Povedal som, čo som povedal a za tým si stojím. Už sa sústredíme na ďalší zápas," hovoril francúzsky tréner. Po remíze v Pamplone a ďalšej dôležitej výhre Atlética Madrid zrejme môže pomaly Real Madrid na obhajobu ligového titulu zabudnúť.