Slovenskí futbalisti v kvalifikácii neuspeli, ale na Euro 2020 sa môžu dostať cez Ligu národov

v kategórii: Futbal 0

Z baráže Ligy národov postúpia na majstrovstvá Európy 2020 ešte štyri mužstvá.

20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenskí futbalisti dostanú ešte jednu šancu na účasť na majstrovstvách Európy 2020. Kvalifikačná cesta im nevyšla, ale koncom marca budúceho roku sa bude hrať play-off jednotlivých štyroch divízií Ligy národov a Slováci v ňom v semifinále svojej divízie natrafia na Írov.

Hrať sa bude 26. marca na Slovensku. Zverenci Pavla Hapala majú momentálne lepší renkingu v Lige národov ako ich írski súperi, preto budú mať výhodu domáceho prostredia. Hrať sa bude na jeden zápas. V prípade, že slovenskí futbalisti postúpia do finále, stretnú sa s víťazom druhého semifinále Bosna a Hercegovina - Severné Írsko.

Hrať sa bude 31. marca a o výhode domáceho prostredia rozhodne žreb. "V baráži máme Írov, videl som ich duel s Dánmi. Odohrali skvelý zápas, čaká nás veľmi ťažký súper," uviedol obranca SR Peter Pekarík pre RTVS. "Skončili sme tretí, ale čaká nás baráž a my sa pobijeme o miestenku na ME," doplnil stredopoliar Stanislav Lobotka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Slovensko – Azerbajdžan (kvalifikácia o postup na ME 2020 – fotografie)

Z baráže Ligy národov postúpia na majstrovstvá Európy 2020 ešte štyri mužstvá - víťazi jednotlivých divízií. V najnižšej divízii majú šancu aj Gruzínsko, Bielorusko, Severné Macedónsko a Kosovo.

Play-off Ligy národov - semifinále - B-divízia

  • 26. 3. 2020
Bosna a Hercegovina - Severné Írsko

SLOVENSKO - Írsko

Play-off Ligy národov - finále

  • 31. 3. 2020
víťaz Bosna a Hercegovina - Severné Írsko / SLOVENSKO - Írsko

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.