Aktualizované: Slovenská futbalová „21" spoznala súperov v kvalifikácii o postup na ME 2021

v kategórii: Futbal 0

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov v kvalifikácii ME 2021 natrafí aj na Francúzsko a Švajčiarsko. aktualizované 11. decembra 10:32 NYON 11. decembra (WebNoviny.sk).

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov bude v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v roku 2021 v Maďarsku a Slovinsku súperiť v 2. skupine s tímami Francúzska, Švajčiarska, Gruzínska, Azerbajdžanu a Lichtenštajnska.

Žreb vo švajčiarskom Nyone

Kvalifikačný cyklus potrvá od 18. marca 2019 do 13. októbra 2020, následne v novembri bude na programe baráž. Rozhodol o tom utorňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

"Dostali sme Francúzsko, čo je súčasný majster sveta v seniorskej kategórii. Určite to bude atraktívny dvojzápas aj na našej úrovni. Švajčiarsko bude tiež veľmi dobrý súper, ich futbal urobil v predchádzajúcich rokoch veľký skok dopredu, čoho odzrkadlením sú výsledky ich prvého mužstva. Zvyšné tímy sú nevyspytateľné. Proti Gruzínsku, Azerbajdžanu a Lichtenštajnsku musíme oba zápasy vyhrať a proti Francúzom a Švajčiarom zabojovať o postup na šampionát, čo je náš cieľ," povedal pre futbalsfz.sk Christián Herc, ktorý by mal v najbližšej kvalifikácii patriť k lídrom slovenského mužstva.

"Máme výbornú kvalitu mužstva a môžeme postúpiť. Proti Francúzom som už hral v jednej z mládežníckych kategórii a môžem povedať, že je to výborný súper. Naši predchodcovia nám spravili skvelé meno a my chceme v načatom trende pokračovať. Myslím si, že medzi nami a Francúzmi bude vládnuť prirodzený rešpekt. Zvyšné tímy budú tiež nepríjemné, ale myslím si, že je v našich silách ich zdolať," vyjadril sa útočník MŠK Žilina Róbert Boženík.

V kvalifikácii o ME je 53 krajín

Z deviatich kvalifikačných skupín postúpia priamo na kontinentálny šampionát iba víťazi, ktorých doplní dvojica usporiadateľov turnaja. Posledná miestenka je určená pre víťaza baráže, do ktorej preniknú dva najlepšie tímy z druhých miest.

Do boja o účasť na majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov sa zapojí dovedna 53 krajín. Tie sú rozdelené do ôsmich šesťčlenných a jednej päťčlennej skupiny.Kvalifikácia o ME do 21 rokov v roku 2021 - termíny zápasov18. - 26. marca 2019

3. - 11. júna 2019

2. - 10. septembra 2019

7. - 15. októbra 2019

11. - 19. novembra 2019

23. - 31. marca 2020

31. augusta - 8. septembra 2020

5. - 13. októbra 2020

baráž: 9. - 17. novembra 2020

V histórii samostatnosti sa Slováci prebojovali na záverečný turnaj ME tejto vekovej kategórie iba dvakrát - v rokoch 2000 a 2017.

V ostatnej kvalifikácii obsadili v skupine až tretie miesto za Španielskom a Severným Írskom, pričom na budúcoročnom šampionáte v Taliansku a San Maríne sa zúčastní len mužstvo z Pyrenejského polostrova.

Kvalifikácia o ME do 21 rokov v roku 2021 - skupiny

1. skupina: Taliansko, Švédsko, Island, Írsko, Arménsko, Luxembursko

2. skupina: Francúzsko, Slovensko, Švajčiarsko, Gruzínsko, Azerbajdžan, Lichtenštajnsko

3. skupina: Anglicko, Rakúsko, Turecko, Kosovo, Albánsko, Andorra

4. skupina: Chorvátsko, Česko, Grécko, Škótsko, Litva, San Maríno

5. skupina: Srbsko, Poľsko, Rusko, Bulharsko, Lotyšsko, Estónsko

6. skupina: Španielsko, Izrael, Čierna Hora, Macedónsko, Kazachstan, Faerské Ostrovy

7. skupina: Portugalsko, Holandsko, Nórsko, Bielorusko, Cyprus, Gibraltár

8. skupina: Dánsko, Rumunsko, Ukrajina, Fínsko, Severné Írsko, Malta

9. skupina: Nemecko, Belgicko, Wales, Bosna a Hercegovina, Moldavsko

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.