Slovan spoznal súpera pre úvodné predkolo Ligy majstrov, v prípade postupu pocestuje do Švajčiarska

v kategórii: Futbal 0

"Belasí" sa predstavili v úvodnom predkole najprestížnejšej európskej klubovej súťaže aj vlani.

11.8.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 10. augusta 13:01
Súperom slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava v 1. predkole Ligy majstrov 2020/2021 bude KÍ Klaksvík z Faerských ostrovoch.

Rozhodol o tom nedeľňajší poludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Zápas sa uskutoční na Faerských ostrovoch.

Zápasy predkola sa hrajú na jeden zápas

Keďže pandémia koronavírusu spôsobila oneskorené ukončenie ročníka 2019/2020 a tým pádom posun začiatku novej európkej pohárovej sezóny 2020/2021 na neskorší termín, zápasy prvého, druhého a tretieho predkola LM sa budú hrať iba na jeden zápas.

Klasickým systémom doma-vonku sa uskutočia až stretnutia play-off. Možnými súpermi Slovana boli aj Flora Tallin z Estónska, slovinský NK Celje a fínsky klub KuPS Kuopio. V prípade postupe cez úvodné predkolo "belasí" v tom druhom vycestujú na pôdu Young Boys Bern. Duel sa bude konať 25. alebo 26. augusta na trávniku švajčiarskeho mužstva.

Slovan si v úvodnom predkole zahral aj vlani

"Belasí" sa predstavili v úvodnom predkole najprestížnejšej európskej klubovej súťaže aj vlani. V dvojzápase však nestačili na čiernohorského zástupcu Sutjesku Nikšič a putovali do Európskej ligy.

V nej sa napokon prebojovali až do skupinovej fázy, kde natrafili na anglický Wolverhampton Wanderers, portugalský Sporting Braga a turecký Besiktas Istanbul.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.