Slovan povedie v Dunajskej Strede náhradný realizačný tím s Kmotríkom ml. či Szilárdom Némethom

v kategórii: Futbal 0

Napriek 14 pozitívnym prípadom na COVID-19 "belasí" v Dunajskej Strede v nedeľu od 16.00 h nastúpia.

26.10.2020 (Webnoviny.sk) - Najprv mal byť nedeľňajší šláger 11. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava aj s účasťou divákov.

V piatok však myšlienku vedenia DAC s antigénovými testami na koronavírus u fanúšikov neodsúhlasil Regionálny úrad verejného zdravotníctva a neskôr sa zasa vírus COVID-19 vo veľkom prejavil v kádri Slovana. Napriek 14 pozitívnym prípadom "belasí" v Dunajskej Strede od 16.00 h nastúpia.

Hrať musia

Manuál Únie ligových klubov hovorí o tom, že mužstvo musí odohrať zápas, pokiaľ má najmenej 13 negatívne testovaných hráčov a z nich aspoň jedného brankára.

"Definitívnu nomináciu budeme poznať po ukončení antigénového testovania a zhodnotení aktuálneho zdravotného stavu nášho mužstva po 12.30 h. Pre pozitívne testy či zdravotné problémy nám bude chýbať veľa hráčov. Určite nebudeme môcť nastúpiť v plnej sile," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. na klubovom webe.

Úradujúceho majstra povedie z dôvodu povinnej karantény hlavného kouča Darka Milaniča a jeho tímu náhradný realizačný tím.

Podpora šéfa

Popri Ivanovi Kmotríkovi ml. budú na lavičke aj športový riaditeľ klubu Richard Trutz, Stanislav Moravec (tréner juniorky), Szilárd Németh (asistent trénera v juniorke), Peter Boroš (tréner brankárov v Akadémii ŠK Slovan) a Matej Balun (kondičný tréner v Akadémii ŠK Slovan).

"V tejto chvíli je dôležité zomknúť sa, prijať fakty a aj v ťažkej situácii urobiť maximum pre úspech. Preto som sa rozhodol, že počas zápasu budem prítomný na lavičke, aby som osobne vyjadril podporu mužstvu a ukázal, že sme v tom všetci spolu ako jeden klub a jedna rodina," dodal Ivan Kmotrík ml. pre skslovan.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.