Slovan Bratislava spoznal ďalšieho súpera v Lige majstrov, ak postúpi cez Ferencváros

v kategórii: Futbal 0

Ak Slovan nepostúpi cez Ferencváros, "presunie" sa do Európskej ligy.

19.7.2022 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 18. júla 13:28
Ak slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava prejde cez maďarský Ferencváros Budapešť v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2022/2023, v ďalšej časti súťaže bude jeho súperom FK Karabach z Azerbajdžanu alebo švajčiarsky FC Zürich.

Rozhodol o tom pondelkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Prvé stretnutia 3. kvalifikačného kola LM sú na programe 2. alebo 3. augusta, odvety 9. alebo 10. augusta. "Belasí" by začínali vonku a odvetu by absolvovali v domácom prostredí.

Rozdelenie do skupín pred pondelkovým žrebom rozhodlo, že postupujúci z dvojice Ferencváros - Slovan mohol dostať súpera z dvojíc 2. kvalifikačného kola Dinamo Záhreb (Chor.) - KF Škupi Skopje (Sev. Maced.), FK Karabach (Azer.) - FC Zürich (Švaj.) alebo Maccabi Haifa (Izr.) - Olympiacos Pireus (Gréc.).

Ak Slovan nepostúpi cez Ferencváros, "presunie" sa do Európskej ligy, kde v 3. kvalifikačnom kole vyzve Maccabi Haifa alebo Olympiacos Pireus. Prvý duel by absolvoval 4. augusta u súpera, odvetu o týždeň neskôr doma. Pri žrebe 3. kvalifikačného kola EL boli v jednom osudí všetky dvojice z 2. kvalifikačného kola LM bez akýchkoľvek obmedzení.

Ak "belasí" neuspejú ani v súboji s maďarským majstrom a neskôr ani v meraní síl so šampiónom Izraelu alebo Grécka, predstavia sa v play-off Európskej konferenčnej ligy a z neho sa môžu dostať do skupinovej časti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.