Slováci sa chcú v Azerbajdžane prezentovať dobrou ofenzívou, Hapal naznačil prekvapenie

v kategórii: Futbal 0

"Chceme sa prezentovať dobrou defenzívou, pressingom, agresivitou a tiež kvalitným ofenzívnym prejavom," povedal kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. (WebNoviny.sk).

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík priznal, že v utorňajšom dueli kvalifikácie ME 2020 na ihrisku Azerbajdžanu berie tím spod Tatier jedine víťazstvo.

"Dôležité je vyhrať, či to bude 4:3 alebo 3:2. Samozrejme, potešilo by, keby sme neinkasovali. Počíta sa však iba víťazstvo," uviedol Hamšík na pondelňajšej oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii v útrobách štadióna v Baku.

Čaká ich nepríjemný súper

Slovenskí futbalisti nazbierali v doterajších dvoch vystúpeniach v E-skupine tri body. Pri vstupe do kvalifikačného cyklu triumfovali v Trnave nad Maďarmi (2:0), no následne podľahli v Cardiffe domácim Walesanom (0:1).

"Prišli sme do Azerbajdžanu vyhrať a ukázať ofenzívnu hru. Je to dôležitý zápas a urobíme všetko, aby sme tu vyhrali. Chceme sa prezentovať dobrou defenzívou, pressingom, agresivitou a tiež kvalitným ofenzívnym prejavom. V minulosti som nehral proti Azerbajdžanu. Čaká nás nepríjemný súper, ktorý v skupine ešte nezvíťazil a bude sa o to snažiť proti nám," doplnil 31-ročný Banskobystričan.

Môže dôjsť k zaujímavej zmene v zostave

Podľa hráča čínskeho klubu Ta-lien I-fang by sa Slováci mali vyvarovať zbytočných strát lopty a nedovoliť azerbajdžanským hráčom podniknúť rýchle protiútoky. Ponúkol aj recept na to, ako by sa tím trénera Pavla Hapala mohol pri Kaspickom mori presadiť a priviezť odtiaľ dôležité tri body. "Musíme hrať rýchlo, kolmo a čo najrýchlejšie sa snažiť dostať k bránke, pretože keď sa súper uzavrie v defenzíve, je náročnejšie presadiť sa," poznamenal Hamšík.

Kouč Slovákov Hapal naznačil, že v Bakcell Arene môže v utorok od úvodu vybehnúť na ihrisko aj niektorý z hráčov, ktorí príjemne prekvapili v piatkovom medzištátnom prípravnom dueli s Jordánskom (5:1). V predmetnom stretnutí sa zaskvel najmä debutant Lukáš Haraslín, ktorý strelil gól, na ďalší prihral a vybojoval pokutový kop. "Základnú zostavu neprezradím, ale môžem povedať, že môže dôjsť k nejakej zaujímavej zmene," povedal Hapal a k najbližšiemu protivníkovi doplnil: "Rešpektujeme silu súpera. Domáci tím zatiaľ nezískal žiadne body. Sústredíme sa však na náš cieľ a v utorok chceme v Baku zvíťaziť."

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.