Skvelý ťah! Veľmi výhodné zhodnotenie obrancu Realu Madrid na hosťovaní

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Je to problém mnohých európskych veľkoklubov. Pri talentovaných hráčoch je potreba zhodnotiť ich. Častokrát to ale býva na hosťovaní.

Talentovaní hráči, ktorí majú obrovský potenciál, lenže v tom danom momente to na prvý tím nevyzerá. Musia zaujať, aby sa dostali do základnej jedenástky natrvalo, najlepšia príležitosť je k tomu na hosťovaní. S týmto procesom má Real Madrid bohaté skúsenosti. Na hosťovaniach v Európe má aktuálne takmer desiatku talentovaných futbalistov.


Do jedného z nich ale vkladá enormnú nádej. Je ním Achraf Hakimi. Maročan so španielskym pasom sa dostal do pozornosti fanúšikov počas sezóny 2017-18. Vtedy ešte ako 18-ročný zelenáč odohral 17 zápasov za Los Blancos, najmä pri absencii pravého beka Daniela Carvajala, ktorý mal problémy so srdcom. V lete 2018 ho ale Real Madrid poslal na dvojročné hosťovanie do Dortmundu. 


Za Borussiu naplno preukázal svoj obrovský potenciál. Keď odchádzal pred takmer dvoma rokmi, jeho hodnota na prestupovom trhu bola 5 miliónov €. V tejto chvíli je to až 60 miliónov €. Real Madrid už dávnejšie deklaroval, že by si Achrafa Hakimiho rád stiahol v lete späť do svojho tímu. Aj keby sa tak nestalo, určite na ňom neprerobí, ba naopak.