Skutočná príčina porážky Realu Madrid sedela na tribúne

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa na odvetu s Manchestrom City pripravoval zodpovedne. Dokonca si na tento zápas priniesol až dvoch trénerov.

Jeden tréner Realu Madrid stál v technickej zóne, druhý sedel na tribúne blízko k hracej ploche. Sergio Ramos nemohol zasiahnuť do zápasu, no sadol si medzi náhradníkov. Ako umne poznamenali niektoré španielske médiá, Ramos na tribúne predviedol lepší výkon ako niektorí hráči na hracej ploche. Počas zápasu aj fanúšikovia pri televíznych obrazovkách mohli počuť pokyny z lavičky. Neustále pískanie a pokriky na spoluhráčov realizoval práve Ramos.


Kapitán Realu Madrid sa stal príčinou prehry Realu Madrid. Avšak nie v tom negatívnom slova zmysle. V prvom zápase dostal červenú kartu a týmto aj Biely balet prehral celý dvojzápas. Bez neho totiž nedokázal v odvete urobiť nič. Teraz už ťažko špekulovať, no so stavom 1-3, ale s Ramosom na hracej ploche, by to rozhodne šlo ťažšie. Tak či onak Real Madrid doplatil na zbabraný záver domáceho duelu, kde ešte 15 minút pred koncom komfortne viedol 1-0.


Ramos na hracej ploche chýbal. Obrana bez neho doslova horela v základoch. Svoje by o tom vedel povedať Raphael Varane. Tím pôsobil ako bez duše. Z posledných siedmich duelov Ligy majstrov bez Ramosa Real Madrid získal len jednu remízu a šesťkrát prehral. Bez kapitána to skrátka nejde. Na druhej strane Pep Guardiola sa môže vytešovať. Práve Ramos ho dvoma hlavičkami potopil v roku 2014 ako trénera Bayernu. Teraz sa naňho na tribúne mohol len usmievať.