Škriniar výkonom proti Barcelone pobláznil celú Európu! Takto vymazal Suáreza či Dembeleho + VIDEO

v kategórii: Futbal autor: Michal Sedlák 0

Famózny výkon Milana Škriniara proti Barcelone letí do sveta. Suárez či Dembele si proti nemu ani neškrtli.

Barcelona v stretnutí Ligy majstrov remizovala na San Sire proti Interu Miláno 1:1. Fantastickým výkonom sa prezentoval slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý doslova vymazal hviezdnu ofenzívu Barcelony.

Škriniar podal excelentný výkon, vymazal Suáreza či Dembeleho a zahraničné médiá sa na jeho adresu predbiehajú v slovách chvály.

23-ročný stredný obranca spravil počas pôsobenia v Taliansku obrovský dojem. V roku 2016 prišiel do Sampdorie, odkiaľ putoval do Interu.

V roku 2017 čierno-modrí za neho zaplatili 20 miliónov eur, jeho cena je dnes niekoľkonásobne vyššia. Škriniar si postupne vybudoval povesť jedného z najlepších obrancov v Európe a veľkokluby sa o neho doslova trhajú.

Luis Suárez mal formu ako hrom. Strelil päť gólov v posledných dvoch vystúpeniach, vrátane hetriku proti Realu Madrid. No cez slovenskú skalu v osobe Škriniara sa presadiť jednoducho nedokázal.

Škriniar je kráľom statického odoberania lopty protihráčom. V tejto hernej činnosti len ťažko nájde seberovného.

José Mourinho chcel Škriniara v januári priviesť na Old Trafford, no Inter to odmietol.

Po brilantnom výkone Škriniara v zápase proti Barcelone tréner Interu Luciano Spalletti odhadol jeho cenu na 100 miliónov eur.

„Aká je Škriniarova cena? 100 miliónov eur," povedal taliansky tréner po zápase.

Nie je tajomstvom, že slovenského obrancu by chcela do svojich radov získať Barcelona aj Real Madrid.

„Na mieste Barcelony by som ponúkol 120 miliónov eur a povedal by som, že 20 miliónov je prepitné. Ak by som bol Realom Madrid, ponúknem 140 miliónov eur, z toho 40 miliónov ako prepitné," hovoril tradične expresívny Spalletti.

Barcelona, Real Madrid, Manchester United. Neregistrovať záujem z týchto veľkoklubov je pre Škriniara prakticky nemožné.

„Keď tréner ako José povie, že hľadá hráča ako ja alebo niečo podobné, je to vždy pekné, no neviem prečo tieto špekulácie pokračujú," hovoril pred niekoľkými mesiacmi Škriniar pre ESPN FC.

„Nikdy som s nikým o ničom nehovoril, len čo som to zachytil na webe."

„Aj napriek tomu, že José je jedným z najznámejších a najlepších trénerov na svete, nie je to nič na čo by som myslel, pretože hrám za Inter a som tu šťastný."

Vo videu nižšie si môžete pozrieť Škrinarove highlighty zo zápasu proti Barcelone