ŠK Slovan Bratislava by mal byť výkladnou skriňou. Takéto vypadnutie je „prúser", hovorí Jančula

v kategórii: Futbal 0

V prípade Slovana Bratislava nejde za posledné roky o prvé zlyhanie v pohárovej Európe.

19.7.2019 (Webnoviny.sk) - Futbalisti Slovana Bratislava prekvapujúco skončili už v úvodnom predkole Ligy majstrov. Nad ich sily bol čiernohorský majster FK Sutjeska Nikšič, ktorý po dvoch remízach 1:1 uspel v domácej odvete v rozstrele zo značky pokutového kopu. Ide o jedno z najväčších prekvapení na úkor najúspešnejšieho slovenského klubu za ostatných 20 rokov.

Nezvládli herne ani psychicky

"Je to 'prúser', pretože Slovan kvalitatívne aj papierovo určite mal na to, aby postúpil. Chalani to však nezvládli herne ani psychicky. Opäť dostali gól v nadstavenom čase. Keď chce hrať mužstvo v pohárovej Európe, tak sa to môže stať raz, ale nie, aby to bolo pravidlom ako v týchto zápasoch. Určite príde nejaké 'zemetrasenie'. Futbal sa nehrá len nohami, ale aj hlavou a tento neúspech niečo na hráčoch isto zanechá," skonštatoval Jančula pre agentúru SITA, ktorý si okrem Slovana obliekal aj dresy Dunajskej Stredy, Viktorie Žižkov či rakúskeho Salzburgu.

V prípade Slovana Bratislava nejde za posledné roky o prvé zlyhanie. V roku 2016 neuspel v predkole Európskej ligy s lotyšským tímom FK Jelgava (0:0 doma, 0:3 vonku) a o rok neskôr v rovnakej súťaži nestačil na dánsky BK Lyngby Kodaň (0:1 doma, 1:2 vonku). Dôvodom týchto neúspechov je aj príliš veľká rotácia hráčov medzi sezónami.

"Za krátky čas sa vymení veľa hráčov a potom majú málo času na to, aby si na seba zvykli. Navyše, niektorí chalani sú skôr individualisti ako platní pre kolektív," pokračoval 29-násobný slovenský reprezentant.

Odlišná predstava o fungovaní klubu

Spomenutý rodák z Bernolákova má odlišnú predstavu o fungovaní klubu, v ktorom dlhé roky pôsobil. "Ja si stále myslím, že Slovan by mal byť výkladnou skriňou slovenského futbalu a zo Slovana by sa malo ísť do reprezentácie. Ale doba je iná. Nikto nechce čakať na to, kým mu nejaké mladé talenty vyrastú a hneď chce hrať pohárové súťaže. Otázne však je, či má vôbec význam vynaložiť na to nemalé finančné prostriedky. Mne sa páči, že sa aspoň Dominik Greif uchytil," zhodnotil Jančula.

"Belasí" si tiež nepríjemne pripomenuli rok 1999, keď senzačne neuspeli proti cyperskému klubu Anorthosis Famagusta. Osobne to vtedy zažil aj Jančula, no podľa jeho slov ťažko porovnáva spomenuté zlyhanie s tým aktuálnym.

"Vtedy na tom Slovan nebol práve najlepšie a vypadnutie s Famagustou bolo už len akési vyvrcholenie. Hráčom pol roka meškali výplaty. Pôvodne sa malo hrať o 20.30 h a presunulo sa to na 17.00 h. Bolo 35 stupňov, na čo boli Cyperčania zvyknutí. Takže vtedy veľa vecí bolo proti nám," dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.