Si monštrum! Zidanov plán opäť raz zafungoval pre Real Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid dokázal na vlastnom štadióne zdolať hráčov FC Sevilla. Hlavným hrdinom bol rovnaký hráč ako pred rokom - Casemiro.

Takmer na deň presne pred rokom sa Real Madrid a Sevilla stretli na madridskom Santiago Bernabéu v La Lige a dlho to bolo bez gólov. Potom v 78. minúte Casemiro výstavnou ranou prekonal brankára Vaclíka a Real Madrid nakoniec vyhral 2-0. O rok nato to bol Casemiro, ktorý opäť raz otvoril skóre proti Seville. Keď súper z Andalúzie vyrovnal, znovu tu bol Casemiro s hlavičkou pre víťazný gól za Los Blancos.

V celej sezóne dal Casemiro dva góly, jeden v La Lige. A v sobotu poobede na Santiago Bernabéu dal v jednom zápase dva góly za necelých 15 minút. Neskôr dokonca ešte aj útočil na hattrick, no z dobrej pozície minul, lopta mu nesadla na kopačku. Bol to jeho vôbec prvý dvojgólový zápas kariéry, no obe zakončenia predviedol Brazílčan ako skúsený hrotový útočník.

Vyhráva súboje, zatvára súperom priestor, vie aj pritvrdiť a dáva veľké góly, ako napríklad ten z Cardiffu a finále Ligy majstrov z roku 2017. Naplno svoj potenciál predviedol až pod vedením Zidana. "Si monštrum!" kričal na Casemira v eufórii Zidane pri oslavách zisku Španielskeho superpohára. Zidane je dozaista konštruktérom tohto "monštra", ktorý mu veril od dňa jeden a bude mu veriť zrejme až do posledného momentu.