Sezónu mal mizernú. Asensio chce v príprave znovu zaujať Zidana

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Zrejme každý hráč Realu Madrid si po uplynulej sezóne mohol s čistým svedomím povedať, že nedosiahol na očakávané méty.

Medzi tými, ktorí ale výrazne sklamali, bol mladý španielsky ofenzívny hráč, Marco Asensio. Jeho výkony boli veľmi nevýrazne a tento trend si so sebou preniesol ešte zo záveru sezóny v roku 2018. Teraz má ale veľké plány. Taktiež si uvedomuje, že trpezlivosť vedenia a najmä fanúšikov Los Blancos nebude naveky.

Marco Asensio chce upútať Zidana

Takto pred tromi rokmi, 17. júla 2016, sa Marco Asensio posadil do lietadla smer Kanada. Zidane tam práve viedol svoj tím v letnej príprave. Asensio bol po prezentácii na Santiago Bernabéu, pretože rok predtým, už ako hráč Bieleho baletu, strávil na hosťovaní v Espanyole. V lete zaujal Zidana natoľko, že sa objavil v základnej zostave na Európsky superpohár. Možno si pamätáte na jeho skvostný gól do siete Seville v estónskom Talline. 


Zvyšok sezóny síce až toľko príležitostí nedostával, ale vždy dokázal zaujať a Zidane si toho všímal. Asensio napokon strelil gól aj vo štvrťfinále a finále Ligy majstrov a pomohol Los Blancos k Double. Tentoraz chce niečo podobné zopakovať. Začínajúc letnou prípravou v Kanade. Po ročných prázdninách, ako si z neho mnohí fanúšikovia Los Blancos uťahujú, sa chce vrátiť do formy. Talent a schopnosti na to určite má.