Sevilla sa hnevá za neuznaný gól. Športový riaditeľ mal namále

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v prvom zápase druhej polovice sezóny dokázal na domácom štadióne zvíťaziť nad Sevillou 2-1.

Zápas ale poznačili dve kontroverzné situácie pri dvoch presných zásahoch Luuka De Jonga z FC Sevilla. V prvom polčase Holanďan skóroval, no rozhodca neskôr po konzultácii s videom gól neuznal. Usúdil totiž, že Gudelj, hráč Seville, zablokoval Edera Militaa, obrancu Realu Madrid a to nechalo De Jonga bez tlaku na presný zásah hlavou.

V druhom polčase De Jong skóroval a gól mu bol uznaný. VAR nezasiahol, no Munir El Haddadi loptu ešte predtým zasiahol rukou na zemi. Podľa najnovších pravidiel sa akákoľvek ruka musí pískať ako nedovolená. Je možné, že pri druhom góle bol zásah VARu potrebnejší než pri tom prvom. Nakoniec ale rozhodca po prvom neuznanom góle nechcel neuznať aj druhý a gól uznal.

Predstaviteľov Seville to rozhnevalo. "Keby neuznali aj druhý gól, vyjdem na hraciu plochu a tím pošlem do šatne," hovoril Monchi, športový riaditeľ FC Sevilla. Sevilla sa cíti hrdá za svoj výkon, no zároveň okradnutá. "Je to hanba!" kričal tréner Seville, Julen Lopetegui. Na konci prvého polčasu ho musel upokojovať práve Monchi, ktorý zišiel z tribúny až k lavičkám. Zrejme sa skutočne chystal k dramatickému zásahu.

"Je to trochu pritvrdé vyjadrenie. V ich góle bola ruka a nič sa nepískalo, čo mám k tomu povedať viac," hovoril po zápase tréner Realu Madrid, Zinedine Zidane.