Sergio Ramos zaujal. Odmietol zúčastniť sa rozhovoru s vládou

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Návrat najvyššej španielskej ligovej súťaže sa nezadržateľne blíži. Predstavitelia španielskej vlády sa chceli hráčom poďakovať za trpezlivosť.

La Liga sa vracia už budúci týždeň. Už v utorok 11. júna odštartuje záverečnú fázu 11 ligových kôl prestížny zápas sevillského derby. Najväčšie kluby ako Barcelona a Real Madrid budú v akcii cez víkend. Barcelona zavíta na Mallorcu a Real Madrid bude na štadióne Alfredo Di Stéfano hostiť Eibar. Pri tejto príležitosti návratu La Ligy sa vládni predstavitelia chceli pozhovárať s hráčmi. Zároveň sa im chceli poďakovať za trpezlivosť.


Traja zástupcovia vlády a krízového štábu počas koronakrízy v Španielsku prostredníctvom telekonferencie rokovali s predstaviteľmi klubom. Zúčastnili sa na nej Dani Carvajal z Realu Madrid, Asier Illarramendi z Realu Sociedad, Koke z Atlética Madrid a Gérard Piqué z Barcelony. Okrem Cavajala boli prítomní všetci kapitáni najlepších španielskych tímov. Chýbal Sergio Ramos.


Ten sa odmietol zúčastniť a vystupovať v médiách v rozhovore s vládnymi predstaviteľmi. Dôvodom mali byť osobné prekážky, najmä spôsob rokovania vlády a taktiež zástupcov vlády s predstaviteľmi ligových súťaží v posledných dvoch mesiacoch. V poslednej dobe sa pod paľbu kritiky dostal Ramosov spoluhráč, Isco. Španiel očividne podporil stránku, ktorá kritizovala súčasné vládne zriadenie v Španielsku.