Sergio Ramos sa možno dočká veľkej pocty. Je mi cťou, že sa o tom hovorí, napísal

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Sergio Ramos bezpochyby patrí medzi najlepších obrancov na svete, zrejme aj najlepších obrancov v histórii.

Ďalší týždeň a Sergio Ramos znovu dokázal, aký obrovský prínos má pre Real Madrid. Vypadol kvôli zraneniu zo zápasu s Cádizom, Los Blancos šokujúco prehrali. Následne bez neho prehrali aj so Šachtarom Doneck v Lige majstrov. Vrátil sa proti Barcelone v El Clásicu, podal istý výkon, vybojoval rozhodujúcu penaltu, ktorú sám premenil.


V najbližších týždňoch chce France Football zverejniť najlepšiu jedenástku histórie, akýsi Dream Team, keďže sa tento rok rozhodol tento magazín neudeliť Zlatú loptu pre najlepšieho hráča na svete. Francúzsky prestížny magazín spustil anketu, v ktorej sa pýta, či práve Sergio Ramos nie je najlepším stopérom histórie. Zatiaľ "za" hlasovala komfortná väčšina fanúšikov.


"Že také niečo spomína France Football, je to pre mňa obrovská česť," napísal na sociálnej sieti Twitter Ramos. Francúzsky magazín uvádza, že Ramos má dvojaký prínos pre svoje tímy - herný a vodcovský. Je obrovský rozdiel vidieť tím a bojovnosť toho mužstva s Ramosom v zostave a bez Ramosa v zostave, uvádza magazín. I v 34 rokoch je Ramos na absolútne špičkovej úrovni. Možno práve až po 30-tke perfektne dozrel, tak ako hráč po hernej, ale aj psychickej stránke.