Sergio Ramos najlepším v histórii? Vyjadrujú sa fanúšikovia i legendy

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Je Sergio Ramos najlepším stredným obrancom v histórii futbalu? V posledných mesiacoch si túto otázku kladie čím väčšie množstvo fanúšikov a odborníkov.

Real Madrid má už vyše desaťročia vo svojich radoch obrovskú stálicu a oporu, je ňou stopér Sergio Ramos, ktorý je už päť rokov kapitánom Los Blancos. Podobne je aj kapitánom španielskej futbalovej reprezentácie. Ani vo svojich 34 rokoch neprestáva dokazovať, že sa cíti ako mladík, či už telom alebo duchom.


France Football, prestížny francúzsky magazín, ktorý tento rok neudeľuje ocenenie Zlatej lopty, zaradil Ramosa do výberu na pozíciu najlepšieho stredného obrancu histórie. Zatiaľ je jasným favoritom na tento "titul". Podobne sa svojich fanúšikov pýta aj britská televízia BBC, v ktorej ankete španielsky obranca jasne vedie. I bývalí skvelí obrancovia, ako Fernando Hierro alebo Giorgio Chiellini, sa vyjadrujú v prospech Ramosa.


Podľa ankety španielskeho denníka Marca si až 74% respondentov myslí, že Ramos je najlepším stredným obrancom histórie futbalu. Len tento týždeň zaznamenal v drese Realu Madrid svoj stý gól. Pritom ich vo svojej kariére dal množstvo dôležitých a zdá sa, že on bezvýznamné góly nedáva. Pre svoju kompletnosť, obrannú hru, útočnú aktivitu aj svoj impakt na trávniku, Ramos určite patrí medzi najlepších hráčov histórie, nie len obrancov.